Vlastnící bytů
Sekce Vlastníci bytů je databáze registrovaných a ověřených majitelů bytů našeho SVJ. Registrace majitelů může probíhat informační kampaní, tzn. instalují se vývěsky v domě a probíhá distribuce letáků do schránek, emailem, informací na shromáždění SVJ atd. Oslovení majitelé kontaktují administrátora stránek, typicky předsedu SVJ, nebo pověřenou osobu a ten na základě kontroly výpisu z katastru, zda zájemce je skutečně vlastník bytu, potvrzuje autorizaci, a generuje heslo. Přístupové jméno zůstává funkční email vlastníka. Vlastník je poté uveden do databáze bytů. Sekce je přístupná jen registrovaným členům našeho SVJ.
Hlavní část “Souhrn” obsahuje souhrnné informace o vchodech, bytech a uživatelích. Tlačítko “seznam uživatelů” zobrazí stránku seznam uživatelů.
Levý sloupec obsahuje sekci Vchody.
Tato část systému je přístupná jen administrátorům (členům výboru).
Vchody
Na stránce Vlastníci bytů je v levém sloupci sekce “Vchody” která obsahuje seznam jednotlivých vchodů.
Tlačítko “přidat vchod” vyvolá jednoduché dialogové okno, které obsahuje dvě textová pole, “číslo popisné” a “počet bytů”. Číslo popisné lze zvolit libovolně a nemusí se jednat pouze o číslo, ale lze zadat konkrétní název. Pro následné přidání vchodu je nutno kliknout na tlačítko “uložit”.
Při kliknutí na libovolný vchod se zobrazí seznam jednotlivých bytů. Po kliknutí na libovolný byt se zobrazí bližší info o daném bytu včetně tlačítka pro jeho úpravu. Lze také hromadně zobrazit informace o všech bytech kliknutím na tlačítko “Zobrazit detaily”, které se nachází v pravé horní části.
Na konci seznamu bytů se nachází celkem tři tlačítka.
- První tlačítko “Upravit vchod” slouží k úpravě samostatného vchodu. Zobrazí se dialogové okno, ve kterém můžeme upravit například popisné číslo daného vchodu.
- Tlačítko “Hromadné úpravy” zobrazí editační formulář pro hromadnou úpravu jednotlivých bytů. Nelze zde upravit detailní informace jako při úpravě jednotlivého bytu, ale lze zde hromadně změnit číslo, velikost bytu a počet osob.
- Posledním tlačítkem je “smazat vchod”, což odstraní daný vchod.
Hlavní část “Souhrn” obsahuje souhrnné informace o vchodech, bytech a uživatelích. Tlačítko “seznam uživatelů” zobrazí stránku seznam uživatelů.
Seznam uživatelů
Na stránce Vlastníci bytů v hlavní části je odkaz na seznam uživatelů.
V horní části této stránky se nachází dvě tlačítka, “Přidat uživatele” a “Importovat uživatele”. Následuje tabulka s kompletním seznamem uživatelů která obsahuje několik sloupců se základními údaji. První dva sloupce obsahují tlačítka pro úpravu a smazání uživatele. Následující sloupce obsahují základní informace o uživateli jako email, jméno, příjmení a telefon. Dalšími zobrazovanými informacemi jsou ukazatel data posledního přihlášení, typ uživatele, zdali se jedná a běžného uživatele či administrátora, a číslo bytu, které je složené z čísla vchodu a samotného bytu.
Údaje v tabulce je možné libovolně seřadit dle jednotlivých sloupců. Pro seřazení tabulky stačí v hlavičce tabulky kliknout na daný ukazatel, například “Jméno”. Při opětovném kliknutí na hlavičku se změní směr řazení, takže pokud jsou údaje aktuálně řazeny od nejmenšího po největší, tak se při opětovném kliknutí budou údaje seřazeny obráceně.
Přidání uživatele
Formulář pro úpravu či přidání nového uživatele, na který se dostaneme po kliknutí na tlačítko “Přidat uživatele” z horní části nebo, obsahuje možnost zadání všech informací k danému uživateli. Mimo základní textová pole pro zadání emailu, jména, příjmení atd. lze uživateli přiřadit jednotlivé byty. K uživateli lze přiřadit hned několik bytů. Při výběru bytu lze vybrat pouze ty byty, které již nejsou přiřazeny jinému uživateli. Všechny ostatní byty jsou ve výběru zobrazeny, ale jsou zašedlé a nelze je zvolit. Uživateli lze také přiřadit heslo. To může být přiřazeno jak manuálně, tak i automaticky. Poslední možností je zde tlačítko pro zaslání přihlašovacích informací. Po jeho zvolení bude danému uživateli zaslán email, který bude obsahovat právě údaje potřebné k přihlášení do systému.
Úprava uživatele
V tabulce uživatelů klikněte na upravit u konkrétního uživatele, u kterého chcete upravit informace.
Na stránce upravit uživatele se zobrazí položky, které můžete upravovat - stejné s těmi při přidávání uživatele.
Náhodné heslo lze automaticky vygenerovat zaškrtnutím možnosti “Nastavit náhodné heslo” a odesláním formuláře.
Import uživatelů
Na stránce Seznam uživatelů klikněte na odkaz Importovat uživatele.
Tlačítko “Importovat uživatele” nás vyzve k vložení importovaného souboru s uživateli. Importovaný soubor musí obsahovat sloupečky, které budou mít v názvu: byt, jméno, příjmení, email, tel, adresa (u hlaviček nerozlišujeme velká a malá písmena ani znaky české abecedy, takže je možné napsat Jméno, jméno, JMENO). Po nahrání souboru se zobrazí celkem tři tabulky.
První tabulka Uživatelé chybějící v systému zobrazí všechny uživatele, kteří jsou uvedeni v importovaném souboru, ale nenachází se v systému. Tyto uživatele lze do systému snadno přidat kliknutím na tlačítko “Přidat” u jednotlivých uživatelů. Po kliknutí se zobrazí standardní formulář pro přidání uživatele, ve kterém budou automaticky předvyplněny údaje z importovaného souboru.
Druhá tabulka Uživatelé v systému navíc oproti tomu obsahuje všechny uživatele, kteří se nenachází v importovaném souboru, ale jsou v systému. Pro tyto uživatele je zde možnost “Odebrat”, která daného uživatele ze systému odebere.
Poslední tabulkou Uživatelé s neshodnými údaji je tabulka obsahující uživatele, kteří se nachází v souboru i v systému, ale některé údaje mají rozdílné. Údaje, které nesouhlasí jsou označeny červenou barvou. Kliknutím na tlačítko “Upravit” se zobrazí formulář pro úpravu uživatele, ve kterém budou automaticky předvyplněny údaje z importovaného souboru.
Uživatelé, kteří mají shodné údaje v systému i v importovaném souboru nebudou na této stránce zobrazení.
Vložit lze soubory typu .xls, .xlsx, .ods, .csv.